YTB Bayramda Memleket Yolu’nda Görev Başında

Salı, Haziran 27, 2023

YTB Başkanı Abdullah Eren, yayımladığı mesajında yurt dışında yaşayan vatandaşlar, soydaş ve akraba topluluklar ile dünyanın dört bir yanından gelerek ülkemizde öğrenim gören uluslararası öğrencilerin Kurban Bayramı’nı tebrik etti. Bu bayramda da yurt dışından ana vatan Türkiye’ye gelecek vatandaşların yanında olacaklarını söyledi.

YTB Başkanı Eren mesajında bu bayramın aynı zamanda yurt dışındaki vatandaşlar için sıla yolu anlamına geldiğini hatırlattı. Yurt dışındaki vatandaşların ana vatanlarına olan seyahatlerinin rahat ve huzurlu geçmesi için YTB’nin hem yurt dışında hem yurt içinde her yıl karşılama ve uğurlama faaliyetleri gerçekleştirdiğini belirten Eren, hizmetlerin bu yıl da aksamadan devam edeceğini sözlerine ekledi. Mesajında ayrıca bir seçim döneminin daha geride kaldığını ifade eden Eren, yurt dışındaki vatandaşların seçimlerde gösterdikleri demokrasi şöleni ve rekor katılım ile bir kez daha dünyaya örnek olduklarını aktardı.  
 
Abdullah Eren yurt dışında yaşayan vatandaşların yanında YTB’nin görev alanı içerisinde bulunan soydaş ve akraba toplulukların da Kurban Bayramı’nı tebrik ederek; bayramın bereketinin birlik ve beraberliği güçlendirerek tüm gönül coğrafyasında barış ve istikrarın muhafaza edilmesine katkı sağlamasını temenni etti. 
 
Eren mesajında ülkemizdeki üniversitelerde eğitim alan dünyanın dört bir yanından uluslararası öğrencilerin Türkiye’ye ailelerinin ve ülkelerinin emaneti olduklarını vurguladı. Ülkemizde bulunan öğrencilerin ülkemizde de Bayramı neşe içinde geçireceklerini dile getirdi.
 
Türkiye Yüzyılı’nda gerçekleştirilecek hedeflerin inşasında da YTB’nin faaliyetlerinin önemli yer tutacağını ifade eden Abdullah Eren, YTB’nin aktif ve etkin projelerle sahada olacağını belirtti.
YTB Başkanı Eren son olarak mesajında, “Tüm İslam âleminin Kurban Bayramı mübarek olsun. Kurban Bayramının hayır ve bereket ikliminin tüm insanlığa; huzur, barış ve merhamet getirmesini yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.” dedi.


İlgili Haberler

yurtdisi-vatandaslar
Yurtdışı Vatandaşlar

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Almanya'nın Hanau kentinde 19 Şubat 2020 tarihinde gerçekleşen ırkçı

Cuma, 16 Şubat 2024

duyurular
Duyurular

4/B Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Cuma, 16 Şubat 2024

hafiza
Hafıza

“Adamlar içinde tek oluram men, uzanır günüm de geç akşam olur / Men tek olan zaman fikirlerimin her biri yanımda bir adam ol

Salı, 13 Şubat 2024