Dijital Kültür Platformu KAPAT


;
Dijital Kültür Platformu
Uluslararası Öğrenciler
uluslararasi-ogrenciler
YTB’nin Uluslararası Öğrenciler Kısa Film Festivali'nin Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen "Uluslararası Öğrenciler Kısa Film Festivali" ödül töreni ve kapanış filmi gala gösteriminin ardından sona erdi. devamını gör..

Uluslararası Öğrenciler
uluslararasi-ogrenciler
Türkiye ile Tanzanya Arasında Yükseköğretim ve Diaspora Alanlarında İşbirliği

Türkiye Cumhuriyeti ile Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti arasında; yatırımların teşviki ve kolaylaştırılması, yükseköğretim, arşiv ve yükseköğretim bursları alanlarında 6 anlaşma imzalandı. devamını gör..

Uluslararası Öğrenciler
kardes-topluluklar
YTB Dünyanın Dört Bir Yanında Ramazan’ın Bereketini Paylaştı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da soydaş ve akraba topluluklar, yurt dışı vatandaşlar ve ülkemizde eğitim gören uluslararası öğrenciler ile Ramazan programlarında bir araya geldi. devamını gör..

Kardeş Topluluklar, Uluslararası Öğrenciler, Yurtdışı Vatandaşlar
uluslararasi-ogrenciler
Balkan Ülkelerinden Öğrenciler YTB’nin İftar Sofrasında Buluştu

YTB'nin uluslararası öğrencilere yönelik düzenlediği geleneksel iftar programları kapsamında Balkan ülkelerinden öğrenciler bir araya gelerek aynı sofrada buluştu. devamını gör..

Uluslararası Öğrenciler
uluslararasi-ogrenciler
Afrika Ülkelerinden Uluslararası Öğrenciler İftarda Buluştu

YTB'nin uluslararası öğrencilere yönelik düzenlediği geleneksel iftar programlarının üçüncüsü, Afrika ülkelerinden öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi. devamını gör..

Uluslararası Öğrenciler
uluslararasi-ogrenciler
YTB Orta Doğu Ülkelerinden Uluslararası Öğrencileri İftar Sofrasında Buluşturdu

YTB'nin uluslararası öğrencilere yönelik düzenlediği geleneksel iftar programlarının ikincisi, Orta Doğu ülkelerinden öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi. devamını gör..

Uluslararası Öğrenciler
uluslararasi-ogrenciler
YTB Türkiye Burslusu Öğrencilere Hoş Geldiniz Diyor

YTB, öğrenim görmek için tercihini Türkiye’den yana kullanan uluslararası öğrencileri Ankara’da buluşturdu. Etkinlikte öğrencilere ülkemizin uluslararası öğrenci hareketliliğine bakış açısı anlatıldı. devamını gör..

Uluslararası Öğrenciler
kardes-topluluklar
YTB 2023 Yılında Dünyanın Dört Bir Yanında Faaliyetlerine Devam Etti

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) 2023 yılında dünyanın dört bir yanında yaşayan vatandaşlarımıza yönelik kesintisiz hizmetler sunarken, soydaş ve akraba topluluklarla ekonomik, sosyal ve kültürel bağlar geliştirmek için yüzlerce projeyi de hayata geçirdi. YTB ayraca ülkemizde eğitim alan burslu uluslararası öğrencilerin akademik gelişimini sağlamak için de yıl boyunca faaliyetlerde bulundu. devamını gör..

Kardeş Topluluklar, Uluslararası Öğrenciler, Yurtdışı Vatandaşlar
turkiye-mezunlari
Kuzey Makedonya'da Türkiye Mezunları Buluşması Düzenlendi

Kuzey Makedonya’da düzenlenen Türkiye Mezunları Buluşması’nda konuşan YTB Başkanı Abdullah Eren “Dünyanın neresine gidersek gidelim Türkiye'ye müzahir, bireysel olarak da Türkiye'yi takip eden topluluklar olduğunu görüyoruz. Bu, Türkiye'nin hem en büyük kazancı hem de en büyük sorumluluğu” dedi. devamını gör..

Türkiye Mezunları, Uluslararası Öğrenciler
turkiye-burslari
İletişim Yüzyılında Medya Akademisi TRT İş Birliğinde Edirne’de Gerçekleştirildi

Türkiye Bursları kapsamında eğitim alan ve medya sektörüne ilgi duyan uluslararası öğrencilere yönelik düzenlenen medya akademisi programının ikincisi, YTB Edirne Ofisi'nde gerçekleştirildi. devamını gör..

Türkiye Bursları, Uluslararası Öğrenciler, YTB Akademi
Video

YTB 13 Yaşında

; ;