Dijital Kültür Platformu KAPAT


;
Dijital Kültür Platformu
Kardeş Topluluklar
hafiza
Sadık Ahmet'in Hayatına ve Davasına İthaf Edilen Bir Eser

Doktor Sadık Ahmet’in doğumunun 75. yılı anısına hazırlanan "Doktor Sadık Ahmet" isimli eserle; baba, halk adamı, insan hakları savunucusu, lider, tıp doktoru ve entelektüel olarak Sadık Ahmet’i her yönüyle tanıma imkânı elde etmiş oluyoruz. Alanında uzman isimlerin makalelerinden müteşekkil kitaptaki her bir yazı, Dr. Sadık Ahmet’in başka bir yönünü yansıtmakta, bir liderin hangi şartlarda yetiştiğini ve nelere göğüs gerdiğini anlatmaktadır. devamını gör..

Hafıza, Kardeş Topluluklar
hafiza
Batı Trakya Türklerinin unutulmaz lideri Dr. Sadık Ahmet kimdir?

Batı Trakya Türkleri’nin hakları için verdiği mücadele ile tanınmış bir tıp doktoru olan Dr. Sadık Ahmet'in davasına sadık, inancına sadık, sözüne sadık, özüne sadık, ülküsüne ve milletine sadık yaşamı. devamını gör..

Hafıza, Kardeş Topluluklar
kardes-topluluklar
YTB Buluşmaları’nın bu Haftaki Konusu Balkanların Tarihi Arka Planı ve Kültürel Birikimi Oldu

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından hayata geçirilen “YTB Buluşmaları” konferans serisinde bu hafta Balkanların tarihi ve kültürel birikimi konuları ele alındı. devamını gör..

Kardeş Topluluklar
hafiza
Geçmişin İzinde Geleceğin Eşiğinde: Kıbrıs Türk Toplumunda Siyaset, Ekonomi ve Sosyal Yapı

YTB’nin çalışma sahaları arasında kıymetli bir yere sahip olan Kıbrıs; Geçmişin İzinde Geleceğin Eşiğinde: Kıbrıs Türk Toplumunda Siyaset, Ekonomi ve Sosyal Yapı adlı eserle Osmanlı’nın iskân politikasından vakıf kültürüne, medreseler ve sıbyan mekteplerinden kadılık ve yargı sistemine, sosyal ve siyasal hayatından ekonomik ve toplumsal yapısına, din ve inanç dünyasından Kıbrıs Türk edebiyatına uzanan geniş bir yelpazede inceleniyor. devamını gör..

Hafıza, Kardeş Topluluklar
duyurular
Soydaş Edebiyatı Destek Programı (SEDEP) 2024 Yılı İlk Dönem Başvuruları Açıldı

SEDEP, 2024 yılında da soydaş topluluklarımız tarafından kaleme alınan Türkçe edebi eserleri desteklemeye devam ediyor. Program, soydaş toplulukların edebi ve kültürel gelişimlerini sürdürmelerini ve ortaya çıkmış olan birikimlerinin dünyaya tanıtılmasını amaçlıyor. devamını gör..

Duyurular, Kardeş Topluluklar
duyurular
BESKAP 2024 Yılı Başvuruları Açıldı

BESKAP, 2024 Yılında da Soydaş ve Akraba Topluluklarımız İle İlgili Bilimsel Araştırmaları Desteklemeyi Sürdürüyor. devamını gör..

Duyurular, Kardeş Topluluklar
kardes-topluluklar
YTB 2023 Yılında Dünyanın Dört Bir Yanında Faaliyetlerine Devam Etti

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) 2023 yılında dünyanın dört bir yanında yaşayan vatandaşlarımıza yönelik kesintisiz hizmetler sunarken, soydaş ve akraba topluluklarla ekonomik, sosyal ve kültürel bağlar geliştirmek için yüzlerce projeyi de hayata geçirdi. YTB ayraca ülkemizde eğitim alan burslu uluslararası öğrencilerin akademik gelişimini sağlamak için de yıl boyunca faaliyetlerde bulundu. devamını gör..

Kardeş Topluluklar, Uluslararası Öğrenciler, Yurtdışı Vatandaşlar
kardes-topluluklar
Kiliseye Çevrilen Türk Eserleri’nin Genişletilmiş İkinci Baskısı Kamuoyunun ve Dünya Akademisinin Hizmetine Sunuldu

Toplam üç cilt ve 1425 sayfadan oluşan “Kiliseye Çevrilen Türk Eserleri” çalışması, 19 ülkede bulunan mimarî yapıları inceliyor. devamını gör..

Kardeş Topluluklar
kardes-topluluklar
YTB Buluşmaları’nda Filistin Meselesi Anlatıldı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından başlatılan “YTB Buluşmaları” konferans serisinde bu hafta Filistin meselesine dikkat çekildi. devamını gör..

Kardeş Topluluklar
kardes-topluluklar
Türkiye’nin Afrika ile ilişkilerinde Afrikalı Türkiye Mezunları Önemli Bir Rol Oynuyor

YTB Başkanı Abdullah Eren ve beraberindeki heyet birtakım temaslarda bulunmak üzere Tanzanya, Zanzibar ve Kenya’ya ziyaretler gerçekleştirdi. Temaslarında Türkiye-Afrika ilişkilerine, yetiştirdiği nitelikli gençlerle katkı sunan YTB’nin Türkiye Bursları programına dikkat çeken Eren, bu ilişkinin Türkiye’de okumuş, Türkiye’yi tanıyan ve Türkiye’nin gönüllü elçileri olan Türkiye Mezunları ile çok daha iyi seviyelere geleceğinin altını çizdi. devamını gör..

Kardeş Topluluklar
2022
Video

YTB 13 Yaşında

; ;