Dijital Kültür Platformu KAPAT


;
Dijital Kültür Platformu
Kardeş Topluluklar
kardes-topluluklar
21’inci yüzyıl Afrika'nın Yüzyılı Olacak

"Cumhuriyetin 100. Yılında Türkiye-Afrika İlişkileri" panelinde konuşan YTB Başkanı Abdullah Eren, Türkiye’nin adalet ve hakikati gözetmeye yönelik bir anlayış içerisinde olduğuna dikkat çekerek, "21. yüzyıl inşallah Afrika'nın yüzyılı olacak. Afrika'nın geleceği çok parlak, Türkiye'nin de geleceği çok parlak. Türkiye ve Afrika ortak gelecek penceresinden bakıyor." dedi. devamını gör..

Kardeş Topluluklar
kardes-topluluklar
Kıtaya Panoramik Bir Bakış: Afrika Yıllığı 2021

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının desteğiyle yayımlanan, Afrika’yla ilgili önemli gelişmelerin yer aldığı Afrika Yıllığı 2021, Türkiye’de kıtaya dair farkındalığı ve bilgi birikimini artırmayı amaçlıyor. Bu anlamda alanında bir ilk olan ve Afrika çalışan Türk ve Afrikalı değerli araştırmacıların katkılarıyla hazırlanan yıllık ile Afrika’ya olan akademik ilgiyi canlı tutmak ve ilgili literatüre mütevazı de olsa bir katkı sunmak hedefleniyor. devamını gör..

Kardeş Topluluklar
hafiza
Doktor Sadık Ahmet

Doktor Sadık Ahmet’in doğumunun 75. yılı anısına hazırlanan "Doktor Sadık Ahmet" isimli eserle; baba, halk adamı, insan hakları savunucusu, lider, tıp doktoru ve entelektüel olarak Sadık Ahmet’i her yönüyle tanıma imkânı elde etmiş oluyoruz. Alanında uzman isimlerin makalelerinden müteşekkil kitaptaki her bir yazı, Dr. Sadık Ahmet’in başka bir yönünü yansıtmakta, bir liderin hangi şartlarda yetiştiğini ve nelere göğüs gerdiğini anlatmaktadır. devamını gör..

Hafıza, Kardeş Topluluklar
kardes-topluluklar
Kırımoğlu YTB’de Söyleşiye Katıldı

Kırım Tatar Halkının Milli Lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nda (YTB) söyleşi programına katıldı. Söyleşinin ardından Kırımoğlu’na Türkiye Mezunları fahri unvanı verildi. devamını gör..

Kardeş Topluluklar
hafiza
Müslüman Dünyada Çağdaş Düşünce

Müslüman Dünyada Çağdaş Düşünce isimli çalışmayla literatürdeki büyük bir boşluğu doldurmak, çağdaş Müslüman toplumları etkisi altına alan düşünce akımlarını irdelemek ve bu toplumların karşılaştığı zorlukları ve sınırlılıkları çözümlemek hedefleniyor. devamını gör..

Hafıza, Kardeş Topluluklar
hafiza
Göçmen Babası Mümin Gençoğlu Kitabı Yayımlandı

Göçmen Babası Mümin Gençoğlu kitabı, Mümin Gençoğlu’nun hayatıyla birlikte göç, göçmenlik, göç yönetimi, göçmenlerin organizasyonu, kurumsal yapısı ve temsili gibi ana hatlar üzerinde şekillenmiş olmasının yanı sıra Bulgaristan Türk toplumunun tarihsel serüvenine ve Gençoğlu’nun bir göçmen olarak hayatının iş ve siyaset gibi farklı veçhelerine ışık tutuyor. devamını gör..

Hafıza, Kardeş Topluluklar
kardes-topluluklar
Mümin Gençoğlu Programına Yoğun İlgi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından Bulgaristan Türklerinin unutulmaz önderi Mümin Gençoğlu anısına bir anma programı düzenlendi. Yoğun bir ilgiyle karşılanan programda konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Ülkemiz evelallah tüm dünyada mazlumların sesi olmaya devam edecek. Aynı Mümin Gençoğlu’nun Bulgaristan Türkü soydaşlarımızın sesi olması gibi” dedi. YTB Başkanı Abdullah Eren ise “Mümin Gençoğlu’na vefa göstermek, ahde vefa imandandır şiarının en büyük delillerinden bir tanesi olacaktır” diye konuştu. devamını gör..

Kardeş Topluluklar
kardes-topluluklar
YTB Ramazan'da Binleri Buluşturdu

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da dünyanın dört bir yanında faaliyetlere imza atarak hem vatandaşlar hem soydaş ve akraba topluluklar hem de uluslararası öğrencilerle iftar ve sahur programlarında buluştu. devamını gör..

Kardeş Topluluklar, Uluslararası Öğrenciler, Yurtdışı Vatandaşlar
kardes-topluluklar
KKTC'de YTB'nin Gönül Köprüsü İftarı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC), Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) Gönül Köprüsü Projesi kapsamında iftar programı düzenlendi. Programda konuşan YTB Başkanı Abdullah Eren, “Türkiye her zaman sizlerin yanında, çünkü Kıbrıs’ı kendisinden ayrı görmüyor” dedi. devamını gör..

Kardeş Topluluklar
kardes-topluluklar
YTB Depremden Etkilenen Vatandaşları İftar Sofrasında Buluşturdu

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerden etkilenerek Ankara'ya gelen vatandaşları iftar sofrasında buluşturdu. devamını gör..

Kardeş Topluluklar, Uluslararası Öğrenciler, Yurtdışı Vatandaşlar
2022
Video

YTB 13 Yaşında

; ;