Dijital Kültür Platformu KAPAT


;
Dijital Kültür Platformu
Yurtdışı Vatandaşlar
yurtdisi-vatandaslar
Abdullah Eren ABD’de Yoğun Temaslarda Bulundu

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren ABD’de birtakım temaslarda bulunarak vatandaşlarımıza yönelik faaliyetler yürüten STK’ların temsilcileriyle bir araya geldi ve Türkiye Mezunlarıyla görüşme gerçekleştirdi. devamını gör..

Yurtdışı Vatandaşlar
hafiza
"Gurbet herkesin içinde taş gibidir…”

Gurbeti hiç sevmemiştir ama bırakıp gidememiştir de. Tıpkı gurbeti birlikte paylaştığı yurttaşları gibi o da hep bir gün dönecek olmanın umudunu taşımıştır yüreğinde. devamını gör..

Hafıza, Yurtdışı Vatandaşlar
yurtdisi-vatandaslar
YTB Başkanı Eren ABD’de 15. Geleneksel Türk Günü ve 100. Yıl Festivali’ne Katıldı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren ABD'nin New Jersey eyaletinde düzenlenen 15. Geleneksel Türk Günü ve 100. Yıl Festivali’ne katıldı. devamını gör..

Yurtdışı Vatandaşlar
hafiza
YTB'nin Türk İşçi Göçüne Özel Kitap Çalışması Birinciler Yayımlandı!

Tüm yönleriyle anlatılması ve anlaşılması gereken bir süreç olarak “yurt dışına misafir işçi göçü”nün başlangıcına ve sürecin Türk işçilerin bireysel ve toplumsal hayatında nelere sebep olduğuna dair önemli bir belgesel kitap niteliğindeki bu eser; konuya ilgili akademisyen, yazar ve yakın dönem tarihçileri için de önemli bir kaynaklık teşkil ediyor. devamını gör..

Hafıza, Yurtdışı Vatandaşlar
duyurular
Cumhuriyet’in 100. Yılı Eğitim Gezisi Programı’na Katılım Başvuruları Başlıyor

Yurt dışında yaşayan gençlerimiz YTB’nin desteğiyle Cumhuriyetimizin 100. Yılı coşkusunu ülkemizde yaşıyor. Kahramanlıklarla dolu Milli Mücadele ruhunun bir neticesi olan Cumhuriyetimizin 100. Yılı vesilesiyle yurt dışındaki 18-30 yaşları arasındaki gençlerimizi YTB - Cumhuriyetin 100. Yılı Eğitim Gezisi Programı’na davet ediyoruz. devamını gör..

Duyurular, Yurtdışı Vatandaşlar
yurtdisi-vatandaslar
Yurt Dışındaki Türk Varlığının Genç Lider Adayları Ana Vatan Türkiye’de Buluştu

Yurt dışında yaşayan gençlerin sosyal, siyasi, akademik ve sivil toplum alanlarında önemli yerlere gelmeleri için çalışmalar yürüttüklerini kaydeden YTB Başkanı Abdullah Eren, “Avrupa’da kalıcı bir Türk varlığı gençlerin gayretleri sayesinde sağlanacak” dedi. devamını gör..

Yurtdışı Vatandaşlar
yurtdisi-vatandaslar
Eren, Yurt Dışında Yaşayan Vatandaşlar İçin Düzenlenen Festivallere Katıldı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, Uşak’ta ve Afyonkarahisar’da yurt dışında yaşayan vatandaşlar için düzenlenen festivallere katılarak konuşma yaptı. Avrupa’nın bugünkü haline gelmesinde Türk vatandaşlarının emekleri olduğunu belirten Eren, “Eğer bugün Avrupa bu durumdaysa 60'lı, 70'li, 80'li yıllarda oraların fabrikalarında, sokaklarında, caddelerinde, madenlerinde çalışan Türk işçilerin emekleri sayesindedir” dedi. devamını gör..

Yurtdışı Vatandaşlar
yurtdisi-vatandaslar
Eren: “Avrupalı Türklerin Dertleriyle Dertleniyoruz”

Denizli’nin Çal ilçesinde düzenlenen “4. Geleneksel Avrupalı Denizlililer Buluşması”nda konuşan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Başkanı Abdullah Eren, “Vatandaşlarımızın dillerini ve kültürlerini unutmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Avrupa’da Türkler’e ait 4 bine yakın sivil toplum kuruluşu bulunuyor. Bunlarla sürekli temas halindeyiz” dedi. devamını gör..

Yurtdışı Vatandaşlar
duyurular
Genç Liderler Programı

Yurtdışında yaşayan Türk toplumunun bulundukları ülkelerin kültür, siyaset ve sosyal hayatında daha aktif olabilmeleri, öncelikle yeni yetişen nesillerin yüksek idealleri ve o ideallere ulaştıracak doğru vasıtalarla mümkündür. Bu doğrultuda Genç Liderler Programı yurtdışındaki toplumumuzun her katmanında yönlendirici ve etki sahibi rol modellerin yetişmesini, yeni nesillerin eğitimi ve sosyal hayatlarındaki başarılarının desteklenmesi maksadıyla hazırlanmıştır. devamını gör..

Duyurular, Yurtdışı Vatandaşlar
kardes-topluluklar
YTB Bayramda Memleket Yolu’nda Görev Başında

YTB Başkanı Abdullah Eren, yayımladığı mesajında yurt dışında yaşayan vatandaşlar, soydaş ve akraba topluluklar ile dünyanın dört bir yanından gelerek ülkemizde öğrenim gören uluslararası öğrencilerin Kurban Bayramı’nı tebrik etti. Bu bayramda da yurt dışından ana vatan Türkiye’ye gelecek vatandaşların yanında olacaklarını söyledi. devamını gör..

Kardeş Topluluklar, Uluslararası Öğrenciler, Yurtdışı Vatandaşlar
2022
Video

YTB 13 Yaşında

; ;