Dijital Kültür Platformu KAPAT


;
Dijital Kültür Platformu
Yurtdışı Vatandaşlar
yurtdisi-vatandaslar
YTB, Hanau Katliamını Unutturmuyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Almanya'nın Hanau kentinde 19 Şubat 2020 tarihinde gerçekleşen ırkçı terör eyleminde hayatını kaybeden vatandaşları anmak ve saldırıyı unutturmamak için anma programı düzenliyor. devamını gör..

Yurtdışı Vatandaşlar
kardes-topluluklar
YTB 2023 Yılında Dünyanın Dört Bir Yanında Faaliyetlerine Devam Etti

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) 2023 yılında dünyanın dört bir yanında yaşayan vatandaşlarımıza yönelik kesintisiz hizmetler sunarken, soydaş ve akraba topluluklarla ekonomik, sosyal ve kültürel bağlar geliştirmek için yüzlerce projeyi de hayata geçirdi. YTB ayraca ülkemizde eğitim alan burslu uluslararası öğrencilerin akademik gelişimini sağlamak için de yıl boyunca faaliyetlerde bulundu. devamını gör..

Kardeş Topluluklar, Uluslararası Öğrenciler, Yurtdışı Vatandaşlar
duyurular
Avrupalı Gençler Sarıkamış’ta

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Sarıkamış Kaymakamlığı iş birliği ile yurt dışında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya mavi kart sahibi 18-25 yaş arasındaki gençlerimizi 4-7 Ocak 2024 tarihleri arasında Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı’na davet ediyoruz. devamını gör..

Duyurular, Yurtdışı Vatandaşlar
duyurular
Aile ve Sosyal Hizmetler Alanlarında Uzmanlık Bursu 2023 Yılı 2. Dönem Başvuruları

Aile ve Sosyal Hizmetler Alanlarında Uzmanlık Bursu 2023 Yılı 2. Dönem Başvuruları devamını gör..

Duyurular, Yurtdışı Vatandaşlar
ytb-akademi
İletişim Yüzyılında Medya Akademisi: Fransa Genç Diaspora Dijital Gazeteciliği Programı Tamamlandı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından diasporadaki medya kuruluşlarında kariyer yapma potansiyeli bulunan ve dijital dünyaya ilgi duyan gençlere yönelik düzenlenen medya akademileri devam ediyor. Son olarak “İletişim Yüzyılında Medya Akademisi: Fransa Genç Diaspora Dijital Gazeteciliği” eğitimi Strazburg’da gerçekleştirildi. devamını gör..

YTB Akademi, Yurtdışı Vatandaşlar
yurtdisi-vatandaslar
YTB’den Viyana’daki Gençlere Dijital Medya Akademisi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından diasporadaki medya kuruluşlarında kariyer yapma potansiyeli bulunan ve dijital dünyaya ilgi duyan gençlere yönelik düzenlenen “İletişim Yüzyılında Medya Akademisi: Avusturya Genç Diaspora Dijital Gazeteciliği” programı tamamlandı. Üç gün süren program kapsamında katılımcılar yeni medya ve gazetecilik alanlarında çeşitli eğitimler aldı. devamını gör..

Yurtdışı Vatandaşlar
telve
YTB Başkanı Eren: Devletimiz Tüm Kurumlarıyla Yurt Dışındaki Vatandaşlarımızın Yanında

Fransa’da yaşayan vatandaşlarımız ve STK temsilcileri ile bir araya gelen Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, “Devletimiz tüm kurumlarıyla yurt dışındaki vatandaşlarımıza yönelik ciddi bir çalışma içerisinde. Yurt dışındaki vatandaşlarımıza yönelik çok sayıda projeler yürütüyoruz.” dedi. devamını gör..

Telve, Yurtdışı Vatandaşlar
yurtdisi-vatandaslar
Bilge Ana Mevlüde Genç Kabri Başında Dualarla Anıldı

Almanya'nın Solingen kentinde 1993 yılında ırkçı saldırı sonucu 5 yakınını kaybeden ve geçtiğimiz yıl vefat eden Mevlüde Genç için Amasya'nın Taşova ilçesindeki kabri başında YTB tarafından anma töreni düzenlendi. devamını gör..

Yurtdışı Vatandaşlar
yurtdisi-vatandaslar
Almanya Türk Diasporasına Derinlikli Bir Bakış: Almanya Türk Diasporası Atlası

Toplumsal hayattan ekonomiye, spordan edebiyata, eğitimden çalışma hayatına kadar diasporadaki Türklerin genel bir resmini çizmeyi hedefleyen Almanya Türk Diasporası Atlası kitabı; kurumumuzun desteğiyle Prof. Dr. Bünyamin Bezci’nin liderliğinde Sakarya Üniversitesi Diaspora Araştırmaları Merkezi’nin özverili çalışmaları sonucu ortaya çıktı. devamını gör..

Yurtdışı Vatandaşlar
yurtdisi-vatandaslar
YTB Başkanı Eren: Mevlüde Ana Tüm Dünyaya İnsanlık Dersi Verdi

Solingen Faciası'nın 30. Yılı ve bu ırkçı saldırıda 5 aile üyesini kaybeden Mevlüde Genç'in vefatının yıl dönümü anma programında konuşan YTB Başkanı Abdullah Eren, “Avrupa’da yaşayan Türklere yönelik saldırıların sistematik ve kurumsal bir şekilde devam ettiğine dikkat çekerek “Şu an Avrupa'nın bazı ülkelerinde Kur'an-ı Kerim yakmak serbest, Filistin bayrağı sallamak veya mevcut olaylarla alakalı tepki göstermek yasak” dedi. devamını gör..

Yurtdışı Vatandaşlar
2022
Video

YTB 13 Yaşında

; ;