Dijital Kültür Platformu KAPAT


;
ytb-akademi
Edebiyatsever Uluslararası Öğrencilere Yönelik Bir Akademi: Her Boydan Yazarlık Akademisi

Edebiyatsever uluslararası öğrencilerimizin bir dergi fikri etrafında “Türkçe düşün, düşle, yaz” ilkesiyle bir araya gelmelerini sağlayan Her Boydan Yazarlık Akademisi, genç yazar adayı uluslararası öğrencilerimize Türkçeye kıymetli bir ses bırakabilme imkânının kapısını açmış oldu. devamını gör..

YTB Akademi
duyurular
Her Boydan Yazarlık Akademisi Başvuruları Başladı

Her Boydan Yazarlık Akademisi devamını gör..

Duyurular, YTB Akademi
ytb-akademi
İletişim Yüzyılında Medya Akademisi: Fransa Genç Diaspora Dijital Gazeteciliği Programı Tamamlandı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından diasporadaki medya kuruluşlarında kariyer yapma potansiyeli bulunan ve dijital dünyaya ilgi duyan gençlere yönelik düzenlenen medya akademileri devam ediyor. Son olarak “İletişim Yüzyılında Medya Akademisi: Fransa Genç Diaspora Dijital Gazeteciliği” eğitimi Strazburg’da gerçekleştirildi. devamını gör..

YTB Akademi, Yurtdışı Vatandaşlar
turkiye-burslari
İletişim Yüzyılında Medya Akademisi TRT İş Birliğinde Edirne’de Gerçekleştirildi

Türkiye Bursları kapsamında eğitim alan ve medya sektörüne ilgi duyan uluslararası öğrencilere yönelik düzenlenen medya akademisi programının ikincisi, YTB Edirne Ofisi'nde gerçekleştirildi. devamını gör..

Türkiye Bursları, Uluslararası Öğrenciler, YTB Akademi
kardes-topluluklar
Genç Yazarlar Akademisi Sertifika Töreni Gerçekleştirildi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından hayata geçirilen “2. Uluslararası Genç Yazarlar Akademisi”nin kapanış programı Kahramanmaraş’ta gerçekleştirildi. Programda konuşan YTB Başkanı Abdullah Eren “Hem Almanya'dayız hem İngiltere'deyiz hem Belçika'dayız hem de Osmanlı bakiyesi topraklardayız ve var olmaya devam edeceğiz” dedi. devamını gör..

Kardeş Topluluklar, YTB Akademi, Yurtdışı Vatandaşlar
uluslararasi-ogrenciler
İletişim Yüzyılında Medya Akademisi TRT İş Birliğinde İstanbul'da Gerçekleştirildi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) İletişim Destek Programı çerçevesinde hayata geçirilen "İletişim Yüzyılında Medya Akademisi" başlıklı proje ile Türkiye Bursları kapsamında ülkemizde eğitim alan ve medya alanlarına ilgi duyan uluslararası öğrencilere yönelik medya akademisi programının ilki İstanbul’da düzenlendi. devamını gör..

Uluslararası Öğrenciler, YTB Akademi
ytb-akademi
Katılımcıların Değerlendirmesiyle Balkanlar Çevrim İçi Yazı Atölyesi

Türkçe düşün, düşle, yaz şiarıyla, sürdürülebilir okur-yazarlık hedefini gerçekleştirmek için tertip edilen Balkanlar Çevrim İçi Yazı Atölyesi’nde 16 hafta geride kaldı. Alanında uzman şair ve yazarların rehberliğinde oldukça verimli geçen 16 haftayı, Balkanlar'ın dört bir köşesinden katılım gösteren isimler değerlendirdi. devamını gör..

YTB Akademi
kardes-topluluklar
Dünyanın Dört Bir Yanındaki Genç Yazarlara YTB’den Eğitim

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve Maltepe Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen "Uluslararası Genç Yazarlar Akademisi"nin sertifika programı gerçekleştirildi. Program kapsamında dünyanın farklı ülkelerinden gelen 65 genç yazara yönelik; şiir, öykü, deneme ve çeviri gibi alanlarda seminer ve atölyeler tertip edildi. devamını gör..

Kardeş Topluluklar, YTB Akademi
ytb-akademi
ABD ve Kanada’daki Türk Gençleri “Diaspora Savunuculuk Akademisi”nde Buluşuyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), ABD ve Kanada’daki Türk gençlerine yönelik “Diaspora Savunuculuk Akademisi” düzenliyor. Gençlerin aralarında kuvvetli bir bağ oluşturmayı hedefleyen program savunuculuk ve lobicilik konularındaki farkındalığı arttırmayı da amaçlıyor. devamını gör..

YTB Akademi, Yurtdışı Vatandaşlar
ytb-akademi
4. Uluslararası Genç Yazarlar Kurultayı'ndan Yeni Kalemler

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın destekleriyle Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 3-5 Haziran 2022 tarihleri arasında Yalova’da 4. Uluslararası Genç Yazarlar Kurultayı düzenlendi. devamını gör..

YTB Akademi
Video

2. Uluslararası Genç Yazarlar Akademisi

; ;