YTB ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Arasında işbirliği Protokolü

Cumartesi, Haziran 24, 2023

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) arasında imzalanan protokolle “Türkiye Bursları-JSGA Ortak Burs Programı” oluşturuldu.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA)  arasında; uluslararası öğrenciler ve Türkiye Bursları konularındaki iş birliği faaliyetlerine ilişkin bir protokol imzalandı. Bu çerçevede “Türkiye Bursları-JSGA Ortak Burs Programı” oluşturuldu. Protokol ile birlikte önümüzdeki dönemde Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi bünyesinde eğitim alacak uluslararası öğrencilerin burslandırmaları yapılacak. Bunun yanında YTB ve JSGA bünyesinde icra edilen uluslararası eğitim ve sertifika programlarına karşılıklı uluslararası öğrenci yönlendirilecek. Yine protokol kapsamında staj ve farklı alanlardaki eğitim programlarının düzenlenmesi sağlanacak. Ayrıca  “Türkiye Bursları-JSGA Ortak Burs Programı”nın tanıtımı konusunda da iş birliği yapılacak.
YTB’de düzenlenen imza töreninde protokolü, YTB Başkanı Abdullah Eren ve Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanı Tümgeneral Nuh Köroğlu imzaladı.
 
İmza törenin ardından ise YTB Başkanı Abdullah Eren ve Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanı Tümgeneral Nuh Köroğlu, iş birliği protokolünün imzalanmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.


İlgili Haberler

yurtdisi-vatandaslar
Yurtdışı Vatandaşlar

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Almanya'nın Hanau kentinde 19 Şubat 2020 tarihinde gerçekleşen ırkçı

Cuma, 16 Şubat 2024

duyurular
Duyurular

4/B Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Cuma, 16 Şubat 2024

hafiza
Hafıza

“Adamlar içinde tek oluram men, uzanır günüm de geç akşam olur / Men tek olan zaman fikirlerimin her biri yanımda bir adam ol

Salı, 13 Şubat 2024